اخبار

“آب” اولویت استان فارس در بودجه ۹۵/تهیه بسته‌های جدید سرمایه‌گذاری گردشگری

استاندار فارس با تشریح اولویت‌های بودجه سال آینده استان فارس گفت: موضوع مدیریت و استفاده بهینه از آب و توجه به رفع مشکلات ناشی از خشکسالی موضوع نخست و اولویت‌دار این استان در لایحه بودجه ۹۵ است.

سید محمدعلی افشانی در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در شیراز، اظهار داشت: موضوع آب مسئله مهمی در استان فارس است و انتظار می‌رود مراکز تحقیقاتی در دانشگاه‌های استان فارس با تلاش و برنامه‌ریزی به‌دنبال نتایج مثبت برای کاهش نگرانی‌ها در این زمینه باشند.

رئیس شورای اداری استان فارس افزود: مشکل ‌استان فارس در زمینه آب، آن‌قدر عمیق است که امکان برطرف کردن آن در برنامه کوتاه مدت نیست و باید برای این موضوع چاره اساسی اندیشیده شود.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته افزایش اعتبارات تحقیقاتی استان فارس از چهاردهم درصد به  دو درصد در  سال آینده در برنامه است و  تحقق آن اکمک زیادی در کاربردی کردن تحقیقات و تاثیرگذاری مثبت، برای رسیدن به نتایج  طرح‌ها را در پی دارد.

استاندار فارس یکی دیگر از اولویت‌های استان فارس در بودجه سال 95 را تقویت زیرساخت‌ها در آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: معتقدیم باید برای رشد و تعالی این استان و تربیت آینده‌سازان به این مهم به عنوان یک موضوع زیربنایی نیز توجه اساسی شود.

افشانی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در لایحه بودجه سال آینده استان فارس مورد توجه اساسی قرار گرفته است خاطرنشان کرد: در این زمینه ادامه روند ساخت آزاد راه‌ شیراز- اصفهان و همچنین توسعه آزادراه‌های دیگر در استان در دست اقدام است.

وی افزود: توجه به توسعه فرودگاه‌ها در استان فارس به‌ویژه فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز برای رونق در صادرات و گردشگری نیز از موضوع‌های مهمی است که در محوریت بودجه 95 استان فارس قرار گرفته است.

استاندار فارس گردشگری را یکی از اولویت‌های مهم رونق و توسعه استان فارس دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه تاکنون برنامه‌ریزی خوبی شده و بسته‌های جدید سرمایه‌گذاری نیز در حال تهیه است.

رئیس کمیته برنامه‌ریزی استان فارس گفت: خارج از اعتبارات دولتی توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش‌های مختلف و حمایت از آنان برای رسیدن به اشتغال پایدار نیز در برنامه است و این بخش نیز بیش از پیش تقویت و حمایت می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تیکت جدید