اخباراخبار استانها

دیدار رئیس خانه صنعت معدن و تجارت فارس با رئیس شورای شهر شیراز

رئیس خانه صنعت ،معدن و تجارت فارس:

 جذب سرمایه گذاری حوزه گردشگری در دستور کار شورای ششم قرار گیرد

رئیس شورای شهر شیراز:  

در شیراز نگاه به سرمایه گذار سیاسی بوده نه اقتصادی/این رویه باید تغییر کند

شورای اسلامی شهروروستابعنوان یکی از  نهادهای موثردرفرآیندانتقال قدرت به مردم ومشارکت آحادمردم جامعه درتصمیم گیریهااست به عبارتی شوراهانهادی به منظورافزایش  مشارکت مردم برای پیشبردسریع برنامه های اجتماعی،اقتصادی،عمرانی، بهداشتی، فرهنگی وآموزشی وسایراموررفاهی میباشند.

نقش مثبت شورا می تواند عامل موفقیت مدیریت شهری و روستایی در دستیابی به برنامه ها و رشد و توسعه شهر و روستا و در نهایت رضایتمندی اکثریت مردم و شهروندان شود.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت فارس در همین راستا و به بهانه آغاز فعالیت شورای ششم شهر شیراز به منظور تعامل مثبت و موثر ما بین خانه صنعت معدن و تجارت استان فارس و شورای شهر شیراز جلسه ای با حضور مهندس مهدی طاهری رئیس شورای شهر شیراز و دکتر سهراب شرفی رئیس خانه صمت دکتر علیرضا اولیا عضو هیئت مدیره خانه صمت و مهندس رضا اولیا فعال اقتصادی برگزار شد.

رئیس خانه صمت استان فارس در این جلسه ضمن تاکید بر تعامل سازنده و موثر بین این دو نهاد گفت:خانه صمت فارس آمادگی دارد تا در زمینه طرحهای اشتغال زا و سرمایه گذاری در شیراز با شورای شهر همکاری کند.

وی افزود:استان فارس و بالاخص شهر شیراز پتانسیل  بسیار زیادی جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه های مختلف دارد، با توجه به اینکه صنعت گردشگری یکی از مزیت های اصلی توسعه اقتصادی استان فارس است اما متاسفانه در سالهای گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است که باید در دولت جدید و دور جدید شوراهای شهر شاهد سیاستگذاری های متفاوتی در این حوزه باشیم.و به صورت جدی به این موضوع پرداخته شود.

چرا که با برنامه ریزی و اعمال سیاست درست میتوان گام های بزرگی در زمینه گردشگردی،گردشگری سلامت و سایر زمینه های اشتغال زا و پر رونق برداشت.

شرفی در ادامه اظهار داشت:فارس داشته های ارزشمند فراوانی دارد که هر یک از ابعاد صنعت گردشگری این استان می تواند ثروت آفرین باشد و دولت و شورای شهر جدید باید برای این مهم برنامه داشته باشند. و خانه صمت استان نیز در این زمینه آمادگی دارد تا با شورای شهر همکاری لازم را داشته باشد.

مهندس طاهری نیز در این جلسه با بیان اینکه در شیراز نگاه به سرمایه‌گذار سیاسی شده تا اقتصادی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی کار مردم را به مردم واگذار کردن؛ باید در عمل نشان داد و امیدواریم که شورای ششم به این سمت برود و با عدم نگاه سیاسی به شهر وامدار به خطوط سیاسی نباشند و تمام تلاششان  را برای آرامش مردم بگذارند.

طاهری در ادامه عنوان کرد: اندازه شیراز چیزی که در حال حاضر می بینیم نیست ،این کلانشهر ظرفیت‌های بسیار بزرگی دارد که از آن استفاده نشده است که می بایست با مدیریت صحیح و هم افزا به این مهم دست پیدا کرد.

چرا که در شرایط فعلی  راهی جز هم افزایی نیست باید تمام دستگاه‌ها کنار هم بایستند تا شیراز در یک تراز بزرگ قرار بگیرد گفتنی است که در این جلسه پیرامون انعقاد  تفاهم نامه مشترک ما بین خانه صمت استان فارس و شورای ششم شهر شیراز با موضوع حمایت از سرمایه گذاری در بخش های مختلف اشتغال زا بحث و گفتگو شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تیکت جدید