اخباراخبار صنعت و معدن و تجارت

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس:دبیرخانه شورای عالی گردشگری و زیارت استان به اتاق بازرگانی فارس واگذار شود

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: از اقدامات مثبت انجام شده در استان تشکیل شورای عالی گردشگری استان است که پیشنهاد بخش خصوصی استان این است که دبیرخانه این شورا به اتاق بازرگانی فارس واگذار شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته که با حضور اعضای آن در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: پیشنهاد دبیرخانه این شورا با هدف همفکری و مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها، احصاء مشکلات موجود و ارائه راهکارها جهت حضور فعال تر بخش خصوصی در توسعه گردشگری استان و فعال کردن بیشتر بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان به پارلمان بخش خصوصی استان ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری یکی از مزیت های اصلی اقتصاد فارس است افزود: این اقدام در راستای همگرایی و توسعه استان، رشد و توسعه صنعت گردشگری فارس است که می تواند نوید بخش فعالیت و پویایی این بخش خواهد بود.

شرفی با گلایه از عدم توجه کافی به سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اظهارداشت: نگاه مدیران بخش های مختلف برای ایجاد شرایط سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و صنایع دستی استان حائز اهمیت است اما متاسفانه برخی از مدیران ما نگاه حمایت از سرمایه گذاری را اولویت نمی دانند.

وی از مشکلات سرمایه گذاران در استان را اخذ استعلام های فراوان نهادها و ارگان های دولتی از سرمایه گذار عنوان و اضافه کرد: بسیاری از این استعلام ها نیاز نیست و این درحالی است که در مناطقی که کاربری گردشگری دارد نیز بسیاری از این استعلام ها غیرمنطقی، بدون کاربرد و مازاد است.

او ادامه داد: اصلاح روند اخذ استعلام ها برای هر گونه فعالیت گردشگری در شهرهای مختلف استان باید توسط شورای شهر و شهرداری صورت گیرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهبود فضای کسب و کار از طریق اشتغال در بخش خدمات عنوان داشت: استان فارس به دلیل شهرت در بخش گردشگری می تواند بخش خدمات این حوزه را بیش از پیش فعال کند و فرصت های شغلی جدیدی در حوزه گردشگری ایجاد کند که در نهایت موجب اشتغال آفرینی و ارزش آفرینی اقتصادی بیشتر استان می شود.

شرفی تصریح کرد: بعد از رکود چند ساله اخیر حوزه گردشگری، نیاز است فعالان صنعت گردشگری مطالبه گری خود را جهت پویایی این حوزه و ایجاد فرصت های شعلی و حفظ شغلهای موجو در حوزه گردشگری اعلام نمایند.

وی برنامه هایی از جمله برگزاری همایش های مشترک، جلسات هم اندیشی و عملیاتی کردن وعده های داده شده در حوزه های صنایع دستی با کمیسیون های تخصصی اتاق از جمله کمیسیون صادرات و واردات با حضور مسئولان استانی و فعالان اقتصادی فعال از برنامه های این کمیسیون در سالجاری عنوان کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تیکت جدید