اخبار

کاهش نرخ سود بدون همراهی موسسات غیرمجاز، شکست می‌خورد

مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه شورای پول و اعتبار تصمیم گیرنده نهایی میزان نرخ سود بانکی است، گفت: اگر موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز نرخ تعیین شده شورای پول و اعتبار را رعایت کنند، بانک‌ها تمایل بسیاری بر کاهش نرخ سود بانکی دارند.

اسماعیل للـه‌گانی در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز، با تاکید بر اینکه تعیین نرخ سود در دستور کار شورای پول و اعتبار است، اظهار کرد: یکی از موضوعات حساس و تاثیرگذار در اجرای صحیح نرخ سود بانکی، فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز است.

وی ادامه داد: در صورت عدم رعایت نرخ سود از سوی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، موضوع کاهش نرخ سود در اجرا با شکست مواجه خواهد شد.

مدیرعامل بانک صادرات  با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به صورت جدی به موضوع موسسات غیرمجاز ورود کرده است، خاطرنشان کرد: در صورت کنترل و نظارت جدی بر فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بانک‌ها تمایل بسیاری بر کاهش نرخ سود بانکی دارند.

للـه‌گانی تاکید کرد: نرخ سود مرتبط با نرخ تورم است، به طور قطع با کاهش نرخ تورم باید نرخ سود کاهش یابد.البته در کاهش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی باید تمام جوانب در نظر گرفته شود که این موضوع در دستور کار شورای پول و اعتبار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تیکت جدید