اخبار

650 هزار تن چغندر تولیدی فارس تحویل کارخانه های قند کشور شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: 650 هزار تن چغندر تولیدی این استان تحویل کارخانه های قند اقلید ،مرودشت، کوار، اصفهان، نقش جهان و شهرکرد شده است.

 دکتر محمد مهدی قاسمی شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان نسبت به سال گذشته 150 هزار تن افزایش خرید داشته است.
وی افزود: امسال سطح زیر کشت چغندر قند در استان 14 هزار 500 هکتار بوده که شهرستان مرودشت با پنج هزار و 900 هکتار و اقلید با پنج هزار و 700 هکتار بیشترین میزان کشت را داشته اند.
قاسمی ، توسعه کشاورزی حفاظتی، توسعه آبیاری تحت فشار، استفاده از کودهای زیستی، توسعه مکانیزاسیون و ارقام بذری مناسب را از عوامل موثر در افزایش عملکرد و کاهش هزینه تولید در واحد سطح چغندر قند عنوان کرد.
وی گفت: برای نخستین بار امسال افزون بر 500 هکتار از اراضی چغندر کاری استان با استفاده از کمباین برداشت شده که در کاهش هزینه تولید تاثیر زیادی داشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: براساس سیاست های الگوی کشت وزارت جهاد کشاورزی، استان فارس متعهد به کشت پاییزه چغندر قند در مناطق میان بند و گرمسیری شده است.
قاسمی اظهار داشت: در این راستا 360 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های قیر و کارزین و خنج زیر کشت چغند قند پاییزه رفته است. 
وی افزود: چغندرقند به دو صورت بهاره و پاییزه کشت می شود و با توجه به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف در فارس کشت این محصول در فصل پاییز نیز به صرفه است چرا که استفاده بهینه از نزولات آسمانی در طول دوره رشد ، کارآیی بیشتر مصرف آب در زراعت چغندرقند پاییزه از مزایای این کشت می باشد.
قاسمی گفت: برای خرید تضمینی چغندر قند تمهیدات لازم اندیشیده شده و کشاورزانی که اقدام به کشت پاییزه این محصول کنند از تسهیلات لازم برخوردار می شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تیکت جدید